ADAPTERY 220v NAMIBIA/ RPA I AKCESORIA

ADAPTERY 220v NAMIBIA/ RPA I AKCESORIA – nasze zestawy

Wstęp

W związku z polityką ciągłego zmniejszania ilości bagażu prowadzoną przez linie lotnicze należało pomyśleć o ograniczeniu ilości różnych ładowarek i adapterów, ale też objętości i wagi.

Przedmioty od których należy możliwość naładowania telefonu i akumulatorów do aparatu/latarki/… zawsze powinniśmy mieć w bagażu podręcznym.

Stąd nasza standaryzacja kabli, rodzaju akumulatorów, wybierania akcesoriów z wbudowanym akumulatorem… itp… No ale trzeba te urządzenia zasilić.

W Namibii (RPA) korzysta się ze starych brytyjskich gniazd i wtyczek. Są trójbolcowe i wielkie. Kiedyś żartowałem, że dostałem lampkę nocną mniejszą od wtyczki… Oczywiście takich wtyczek nie ma w żadnym sklepie RTV, chociaż niekiedy sprzedawcy będą wmawiać, że to adapter „na cały świat”…. Zapominają dodać poza Namibią…

Namibia - Charging Time
Namibia – Charging Time – na bogato!

Widząc jakie zdarzają się problemy z dostępnością takich adapterów postanowiliśmy wprowadzić je do naszego sklepu ale w formie gotowych zestawów dopasowanych do potrzeb. Od minimalistycznych po te z większą ilością opcji… Mają być kompaktowe, lekkie no i tanie. Dodatkową ich zaletą jest, że poza namibijskim adapterem do gniazd 220V wszystko można wykorzystać w kolejnych wyjazdach.

Namibijska rzeczywistość zaklęta w 220V

Pierwszą przeszkodą są oczywiście same gniazdka, ale znacznie ważniejsze jest też ich umiejscowienie w skrzynkach/słupkach na campingach czy w pokojach np. za meblami.

Namibia - zniszczony słupek by zmieścił się za duży adapter
Namibia – zniszczony słupek by zmieścił się za duży adapter

Jak widać ktoś wyrąbał górną krawędź puszki by zmieścił się za duży adapter. My skorzystaliśmy na tym bo w 2008 roku nie mieliśmy doświadczenia i kupiliśmy takiego wielkiego kloca. W ten duży adapter wpięto kolejny pojedynczy, tylko złego typu bo wtyczka wchodzi z boku/dołu a nie na wprost. My mamy adaptery z dwoma gniazdami (okrągłe i płaskie) lub trzema (okrągłe i dwa płaskie) które normalnie mieszczą się w takim słupku. Kiedy już są to można podłączyć albo gotowe kable zasilające nasz sprzęt albo rozdzielacz, który nam zwiększy ilość podłączeń (polecam!). Wielokrotnie byliśmy świadkami „żebrania” o pożyczenie gniazda dla kolejnej ładowarki bo ktoś się u siebie nie mieścił.

Namibia - Gniazda 220V ponad 1,5 metra nad ziemią
Namibia – Gniazda 220V ponad 1,5 metra nad ziemią

Kolejny problem to dziwne umiejscowienie niektórych gniazdek. Tu był kamienny stół obok, ale niekiedy trzeba wziąć z samochodu skrzynię i postawić na dole. Ale… Jeżeli jedziecie z biurem podróży to nie dostaniecie skrzyni na noc by sobie stała i była stolikiem…

No to przejdźmy do naszych rozwiązań….

ADAPTER NAMIBIA/RPA – 2 GNIAZDA + ROZDZIELACZ MINI z portami USB

Dla minimalistów, ale fajne możliwości…

Namibia 220V adapter

Zestaw dla minimalistów – tylko kilkadziesiąt gramów! Ale też dla tych którzy jednak zabierają własne specjalistyczne ładowarki i chcą zaoszczędzić na wadze bo swój sprzęt i tak muszą zabrać.

Adapter Namibia/RPA daje 3 gniazda (jedno okrągłe i dwa podłużne. Jeżeli w jedno z nich wepniemy rozdzielacz MINI to otrzymujemy w sumie TRZY dodatkowe gniazda na dowolne wtyczki w standardzie jaki jest w Polsce, ale pasują tu też wtyczki USA. Czyli w sumie 3 wtyczki pełnowymiarowe jak do notebooka. Genialne są też dwa porty USB (poprzednia wersja takiego zestawu ich nie miała). Do jednego można włożyć lampkę USB by mieć oświetlone stanowisko pracy. Z drugiego ładujemy np. latarkę.

Uwaga! Jeżeli zamiast lampki USB włożymy do portu lamko-splitter (patrz niżej) to dostaniemy i oświetlenie i jeszcze jeden port USB!

Co ciekawe rozdzielacz MINI jest ruchomy o 180 stopni więc nie ma problemu jak mamy mało miejsca. Można go wykorzystywać też w Polsce.

Link do akcesoriów: w naszym sklepie NAMIB.pl

ADAPTER NAMIBIA/RPA  – 2 GN + PRZEDŁUŻACZ z 2 GN 220V i 4 USB + mini lampka LED

Kolejny zestaw jest absolutnie genialny! Do adapteru Namibia/RPA z 2 gniazdami dodajemy niezwykły przedłużacz i lampkę mini USB.

Namibia/RPA - adapter 220V 2 gniazda + przedłużacz z 2 gniazdami i 4 portami USB + mini lampka USB
Namibia/RPA – Super zestaw: Adapter + przedłużacz +lampka USB

Warto zwrócić uwagę na kompaktowy przedłużacz z dwoma uniwersalnymi gniazdami na wtyczki polskie, brytyjskie, amerykańskie,…. Do tego cztery porty USB. Przedłużacz jest też szpulą dla kabla o długości 1,5 metra z zatrzaskiem na wtyczkę. Wszystko jest kompaktowe i uporządkowane. Waga zestawu to tylko 228 gramów! Oczywiście należy znowu pamiętać, że jeżeli potrzebujecie szybko naładować coś przez USB to warto do normalnego gniazda włożyć silną ładowarkę bo gniazda USB ładują prądem o mniejszym natężeniu, ale wystarczającym by przez noc naładować latarkę, opaskę, telefon i jeden z portów mieć dla mini lampki USB jako lampki nocnej lub po prostu technicznej przy podłączaniu kabli by nie marnować akumulatorów głównej latarki. Genialna jest mini lampka USB.

Link do akcesoriów: w naszym sklepie NAMIB.pl

ADAPTER NAMIBIA/RPA  – 3 GN + ROZDZIELACZ MINI 3 GN 220V + ŁADOWARKA 4 x USB + mini lampka LED

No i na koniec najbardziej rozbudowany zestaw czyli adapter Namibia/RPA z 3 gniazdami, rozdzielacz MINI z 3 gniazdami, ładowarka USB z 4 portami i mini lampka USB.

Namibia/RPA: adapter 3GN + rozdzielacz MINI 3GN +ładowarka USB + mini lampka USB
Namibia/RPA: adapter 3GN + rozdzielacz MINI 3GN +ładowarka USB + mini lampka USB

Jeżeli nie potrzebujemy przedłużacza to mamy tu wszystko najbardziej skompaktowane. Waga tylko 127 gramów, a dostajemy zakładając, że wszystko wpinamy do naszego adaptera:

  • pełne gniazdo 220V do podłączenia np. zasilania notebooka
  • trzy gniazda w rozdzielaczu MINI do podłączenia dowolnych wtyczek
  • ładowarkę z 4 portami USB (silniejsza niż w przedłużaczu)
  • lampkę mini USB

Link do akcesoriów: w naszym sklepie NAMIB.pl

Podoba Ci się ten wpis?

Będzie nam miło jak postawisz nam kawę – dziękujemy!

buy coffee to TravelNamibia

Warto zobaczyć również

Lampka USB/splitter USB – genialne w pomyśle! Świeci i z jednego portu USB robi dwa! Oczywiście należy pamiętać, że to są akcesoria pracujące na normalnych prądach rzędu 2A. Jeżeli macie ładowarkę 120W i włożycie do niej naszą lampkę/splitter , a do niej podłączycie telefon, który potrafi te ponad 100W wyciągnąć podczas ładowania to…. spalicie lampkę/splitter. Takie ładowarki podłącza się do gniazda 220V i można do nich włożyć lamkę/splitter, ale ładujemy tam sprzęt pobierający niewielką moc (zegarek, słuchawki,…).

Namibia, lampka/splitter USB

 

Lampki mini USB sprzedajemy też oddzielnie w zestawie po 3 sztuki. Są naprawdę świetne bo można je wpiąć w powerbank i mamy latarkę mogącą świecić dziesiątki godzin. Może uratować życie…. Są świetne jako lampka nocna bo nie rażą oczu jak latarka, a poza tym latarka jest potrzebna w wielu ważniejszych sytuacjach niż kładzenie się spać w namiocie

Sklep NAMIB.pl - lampki mini LED
Sklep NAMIB.pl – lampki mini LED

 

Link do akcesoriów: w naszym sklepie NAMIB.pl

Kolejnym ciekawym produktem są u nas latarki UV na skorpiony lub do szukania bursztynu i minerałów. Latarki mają możliwość zmieniania kąta rozsyłu światła od skupionego do szerokiego ale ich niezwykłą cechą w nawiązaniu do ograniczania ilości akumulatorów i ładowarek jest wbudowany akumulator i złącze USB! Nawet kabla USB nie potrzebujecie by ją ładować!

Latarka UV

Dlaczego na skorpiony??? Bo skorpiony prowadzą nocne życie i można je wtedy obserwować. A dlaczego nie zwykła latarka? Bo skorpion jest koloru podłoża po którym się porusza. Trudno go zobaczyć. Natomiast jego pancerz genialnie reaguje na promienie UV. Świeci niezwykle intensywnie i pomimo iż latarki UV nie świecą bardzo silnie to zobaczycie skorpiona nawet z 20 metrów!

Latarka UV i skorpion

 Zapraszamy do sklepu NAMIB.pl

Link do akcesoriów: w naszym sklepie NAMIB.pl

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl i TravelNamibia.pl


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to