CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund

Powstanie tego Crystal Gallery to efekt pasji zbierania minerałów  Johannesa Adolfa Kleynhansa. Swoje kolekcjonerskie zamiłowanie wzniósł na niespotykany poziom. W efekcie mamy miejsce niezwykłe nie tylko na planie Swakompund w Namibii czy w Afryce. Tu zjeżdżają miłośnicy minerałów z całego świata!

Wejście do Muzeum Kryształów w Swakopmund
Wejście do Muzeum Kryształów w Swakopmund

Co ich przyciąga? Niezwykłe minerały! Namibia jest znana z diamentów, ale tak naprawdę to raj dla każdego kochającego piękne kamienie niekoniecznie do umieszczenia od razu w złotej oprawie. Są wszędzie – wystarczy patrzeć pod nogi, ale są tu też tak niezwykłe, że zyskały światową sławę.

Wnętrze galerii
Wnętrze galerii

Skarby Crystal Gallery

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) powstała w roku 1998 i od razu wzbudziła sensację. To chyba najnowocześniejszy i najbardziej wizjonerski projekt architektoniczny w Swakopmund, które architekturą przypomina nasz Sopot.

Budynek bezpośrednio nawiązuje do kształtu kryształów. Przed nim mamy fragmenty z erupcji wulkanów – tu zaczęło się to co znajdziemy wewnątrz. Może zdradźmy od razu tajemnicę co najbardziej niezwykłego można tu zobaczyć, ponieważ dalej będzie…. tylko ciekawiej!

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) - Swakopmund - największe skupisko kryształów kwarcu na świecie!
CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund – największe skupisko kryształów kwarcu na świecie!

Bohaterem dnia jest rekordowy kryształ lub raczej skupisko kryształów kwarcu. Największe na świecie! ponad 14 ton i 3,5 metra wysokości!

Czy po zobaczeniu tego NAJ kryształu będzie ciekawiej – wątpicie pewnie… Będzie! Teraz zobaczcie jak wydobywa się turmaliny. Wejdźcie do chodników kopalni Otjua Tourmaline Mine.

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund

Mały Gem Garden zachwyca roślinnością i dopiero po chwili zauważamy że wszystkie zagłębienia w skałach wypełnione są… tysiącami kamieni półszlachetnych! Dla dzieci to miejsce jak skarbiec!

 

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund; jedne z największych na świecie pojedynczych kryształów kwarcu

Oczywiście niezwykłe są również pojedyncze okazy minerałów. Niektóre są w kształtach niezwykłych ale jak się okazuje nawiązują do tego co można w Namibii zobaczyć jak np. Meerkat Crystal w kształcie… surykatki.

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund

Niezwykłym minerałem jest też odkryty w Namibii PIETERSITE. Po raz pierwszy opisał go i nazwał ku pamięci ojca w roku 1962 Sid Pieters. To tzw. Kamień Burzowy, opal Namibii. Jak niezwykłe musiały być warunki geologiczne w Namibii świadczy ten kryształ. Tu krzemionka miesza się włóknami jednej z form azbestu, które wyglądają jak złote wiry.

Kamień mieni się wieloma kolorami zależnie od kąta patrzenia.  Poza Namibią odkryto Pietersite  tylko w jednym miejscu w Chinach.

O tym kamieniu zrobimy osobny wpis!
O tym kamieniu zrobimy osobny wpis!

I biżuteria z tego kamienia do kupienia w sklepie Galerii:

Fot: CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund

Bardzo polecamy Galerię Kryształów! Wszyscy zwiedzający wychodzą oczarowani. Na miejscu można również często zobaczyć jak powstaje biżuteria i jest sklep z pamiątkami i biżuterią z kamieni znalezionych w Namibii.

Zobaczycie tu wspaniałe okazy!
Zobaczycie tu wspaniałe okazy!

Adres:

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie)

Róg Tobias Hainyeko i Theo-Ben Gurirab Avenue – ok. 400 od Village Cafe i Sam Nujome Ave.
Tel: + 264 64 406080

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do soboty: 9:00 – 17:00

CRYSTAL GALLERY (Kristall Galerie) – Swakopmund

(c) travelnamibia.pl

Przeczytaj o aktywnościach w Swakopmund!


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to