Jak gepardy z Namibii trafiły do Indii

Jak gepardy z Namibii trafiły do Indii

Osiem gepardów Namibia wysłała do Indii. Po co?  70 lat temu w Indiach jeszcze gepardy były. No… ale wiecie ile jest ludzi w Indiach. Gepardy nie są święte jak pierdzące globalnym ociepleniem krowy więc…. zginęły w Indiach. Znaleziono dla nich miejsce w Kuno National Park, w centralnym indyjskim stanie Madhya Pradesh. Według Cheetah Conservation Fund (CCF), osiem gepardów – trzy samce i pięć samic – mają od dwóch do pięciu i pół roku. CFF dodał, że każdy gepard został zaszczepiony, wyposażony w obrożę satelitarną i pochodzi z ośrodka w  Otjiwarongo.

Gepard

 

„Gepardy zostały wybrane na podstawie oceny stanu zdrowia, dzikiego usposobienia, umiejętności łowieckich i zdolności do wnoszenia dobrych genów, które zaowocują silną populacją założycielską” – domyślnie w Indiach… Oby…

Wysoki komisarz Indii do Namibii, Prashant Agrawal, powiedział, że ponowne wprowadzenie gepardów do tego kraju było wyjątkowe, ponieważ Indie obchodzą 75. rocznicę niepodległości.

„W tym projekcie mieliśmy przywilej silnego partnerstwa z Namibią, słusznie nazywaną Światową Stolicą Gepardów. Chciałbym podziękować rządowi Namibii za niezłomne wsparcie dla tego projektu, który jest kolejnym kamieniem milowym w naszych historycznych bliskich związkach” – powiedział Agrawal. Dodał, że gepardy są ambasadorami dobrej woli w stosunkach indyjsko-namibijskich oraz w sprawie ochrony przyrody na całym świecie.

I tyle polityki….

"Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari" Kliknij i kup z autografem
„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” Kliknij i kup z autografem
Gepard też szykuje się do czytania!
Gepard też szykuje się do czytania!

Należy się cieszyć, że namibijskie gepardy będą w Indiach i może uda się przywrócić indyjską populację z namibijskimi genami. Problem tylko jest taki, że jeżeli Indie nie zapewnią ochrony i warunków by to pokolenie się rozmnożyło to wiecie co Indie… Walcie się! Szkoda więcej dawania Wam zwierząt na zmarnowanie…

Plotki!

Media są niekiedy cudowne… Niekiedy niszczące. Tu są zabawne…

Cytat:

Z ośmiu namibijskich gepardów wysłanych do indyjskiego Parku Narodowego Kuno w Madhya w zeszłym miesiącu, jeden jest w ciąży, donoszą indyjskie media.

Jednak założycielka Cheetah Conservation Fund, Laurie Marker, powiedziała, że ​​nie mogą tego potwierdzić. „W tej chwili jest to być może tylko szum medialny. Oczywiście istnieje 50/50 szansa, że ​​zaszła w ciążę przed schwytaniem. Ale znowu na to nie wygląda.

No i mamy to! Ciąża gepardzia rozpala media w Indiach i w efekcie w Namibii. India Today napisał, że jeden z gepardów może być w ciąży. „To prawda, może być w ciąży. Nie możemy powiedzieć tego na pewno, ale uważa się, że tak, i byłby to jej pierwszy miot”….

No i mamy sensację!

Ale miłą! Niech namibijskie gepardy zasiedlą Indie… Ale niech Indianie dadzą im przestrzeń….

No i tyle….

Na Cheetach Farm jesteś BARDZO blisko gepardów!
Na Cheetach Farm jesteś BARDZO blisko gepardów!

Krzysztof Kobus – TravelNamibia.pl

 


(c) TravelPhoto.pl dla TravelNamibia.pl

 


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to