Film MAD MAX: Fury Road był kręcony w Namibii

Do potężnych zasobów filmowych serwisu NETFLIX trafił właśnie film MAD MAX: Fury Road. Można powiedzieć, że jest to najbardziej poetycki i łagodny z Mad Maxów ponieważ ma bardzo dużo pierwiastka kobiecego, a poetyckości w jeszcze większym stopniu dodają krajobrazy Namibii.

Tak! Nowa seria Mad Max zaczęła się właśnie w krajobrazach namibijskich. Najpierw zobaczcie zwiastun, a po nim napiszemy Wam gdzie kręcono film w Namibii.

Kręcenie takiego filmu nie jest proste m.in. dlatego, że wszystko trzeba utrzymać w tajemnicy. Wygląd nowych samochodów zaprojektowanych specjalnie na potrzeby filmu to podstawa. Ponieważ jest ich kilkadziesiąt plus aktorzy plus ekipa techniczna plus ekipa filmowa no i mamy ogromny problem logistyczny. Gdzie ich zakwaterować w miarę niedaleko plenerów, zapewnić pomoc medyczną z szybkim dowozem do szpitala, itd… itp…

Mad Max kręcony w Namibii
Mad Max kręcony w Namibii

Gdzie jest takie miejsce gdzie pustynię od miasta dzieli kilometr? Brawo! To SWAKOPMUND! Mamy niedaleko księżycowy krajobraz i piękne wydmy, po których da się normalnie jeździć czego zawsze doświadczamy jadąc na Little 5 z Tommy Collardem!

No ale takie jazdy to…. zniszczenie przyrody! I tu ciekawy warunek dostali twórcy filmu – wszystko po zdjęciach ma być przywrócone do stanu pierwotnego! Nie wyszło to podobno do końca tak jak być powinno i m.in. sam Tommy Collard dokumentował zniszczenia jakich dokonali filmowcy. Warto pamiętać, że życie na Pustyni Namib toczy się pod piaskiem. Kawalkada samochodów jadących „ławą” zabiła ogromną ilość takich zwierząt jak gekony czy jaszczurki o degradacji krajobrazu nie wspomnę bo przy braku deszczu w wielu miejscach ślady są widoczne dziesiątkami lat, a podobno ich nie zatarli.

Scena od której zaczyna się film….

No ale wróćmy do krajobrazów. Ekipa filmowa była zaskoczona, że w Namibii tak szybko może się zmienić krajobraz. W Australii miejsca filmowe oddzielają dni jazdy, tu w godzinę jesteśmy jakby w innym świecie.

Gdzie jeszcze kręcono sceny w Namibii? Na Wybrzeżu Szkieletowym koło Henties Bay, Rossing mountain, koryto rzeki Swakop, solniska Paaltjies koło Walvis Bay…

…podobno była kręcona w Spitzkoppe!

Przeczytaj o innych ciekawych miejscach w Namibii w naszej książce!

Krzysztof Kobus


(c) travelnamibia.pl


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to