SOLITAIRE – najmniejsze miasto Namibii

Historia Solitaire jako miejsca, na które wpływ mają ludzie zaczęła się w 1948 kiedy Willem Christoffel van Coller kupił 33000 hektary ziemi by założyć farmę ukierunkowaną na hodowlę owiec. Nazwę wymyśliła jego żona. Powstała farma, kaplica, sklep i stacja benzynowa. Z czasem wybudowano piaszczysty pas startowy dla awionetek i powstała lodga….

Solitaire – pośrodku pustki

To miejsce jest bramą do Namib-Naukluft National Park. Czuć tu już pustynię, chociaż do Sesriem jeszcze pozostało sporo kilometrów. To miejsce z duszą, nie jest to zwykły przystanek na skrzyżowaniu dróg…

<em>Solitaire znane jest z wraków starych samochodów</em>
Solitaire znane jest z wraków starych samochodów

To co wyróżnia Solitaire i tworzy jego legendę to stare samochody lub raczej wraki. Ktoś nawet napisał, że to miejsce gdzie stare samochody trafiają do nieba. Początkowo były chyba tylko dwa do których dodano stare dystrybutory paliwa. Teraz samochodów jest kilka malowniczo eksponowanych przy wjeździe.

Warto tu dotrzeć w miarę wcześnie, ponieważ czeka na nas jeszcze jedna atrakcja… kulinarna… szarlotka! Tak! Szarlotka, apple pie, apfelstrudel,… Ta szarlotka stała się jedną z legend Namibii podobnie jak jej twórca. Wytwarzana jest w “Moose” McGregor Desert Bakery. Ponad 20 lat temu osiadł tu Szkot – Percy Cross “Moose” McGregor, który postanowił założyć tu… cukiernię. To najbardziej pustynna piekarnia i cukiernia na świecie. Pomimo, że wszystko tu jest pyszne to jeden produkt zdumiewał wszystkich…. szarlotka!

Zobacz nasze odwiedziny w Solitaire:

Więcej o tej osadzie przeczytasz na portalu Małego Podróżnika tutaj!

Przeczytaj o innej kultowej restauracji: Go Fishy w Henties Bay.


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2