Święta w Namibii w 2020 roku

Święta (dni wolne) w Namibii, w 2020 roku (Namibia Public Holidays 2020)

 

Znaczenie niektórych świąt

Dzień Niepodległości (Independence Day)

Zawsze 21 marca obchodzony jest Dzień Niepodległości w Namibii. To najważniejsze święto upamiętniające wydarzenia historyczne. 21 marca 1990 roku Namibia przestała być zależna od RPA.

Cassinga Day

Dzień Cassinga upamiętnia masakrę jakiej dokonali żołnierze z RPA, którzy zabili 600 osób (głównie kobiety i dzieci) podczas ataku na obóz uchodźców SWAPO właśnie 4 maja 1978 roku. Atak ten wzbudził wielkie światowe oburzenie i spowodował przyspieszenie walki o niepodległość Namibii.

Dzień Bohaterów Walki o Niepodległość (Heroes' Day)

Święto nawiązuje do roku 1966 kiedy zaczęła się wojna o niepodległość, a dokładnie do bitwy o Omugulugwombashe. Namibijczycy odwiedzają w te dni miejsca pamięci z czasów wojny, spotykają się z weteranami.

Dzień Praw Człowieka oraz Dzień Kobiet (Human Rights Day / Women’s Day)

Ciekawie zestawione święta. W ONZ 10 grudnia 1948 roku przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. W Namibii obchodzi się tego dnia również Dzień Kobiet.

Dzień Rodziny (Family Day)

Ten dzień ma dać Namibijczykom dodatkowy czas by być razem z rodziną. Nie należy mylić tego święta z międzynarodowym “Boxing Day” i wręczaniem prezentów – to czas na dbanie o więzi rodzinne.


(c) TravelNamibia.pl

Przeczytaj też o zmianie czasu w Namibii!

Zajrzyj na bloga Anki AfrykAnka.pl!


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa: NAMIBIA. Przez pustynię i busz.
Do kupienia w naszym sklepie internetowym!

NAMIBIA. Przez pustynię i busz

Sklep internetowy: NAMIB.pl


(c) TravelNamibia.pl