O NAS – NAMIBIA W MEDIACH

Anna Olej-Kobus – alias AfrykAnka.

Rocznik 68, podróżuje od zawsze. Nic dziwnego, skoro od babci dostała na pierwsze urodziny Wielki Atlas Świata, a od taty kapitana przychodziły pocztówki z najdalszych stron. Absolwentka Instytutu Romanistyki UW, która po zrealizowaniu się w kilku zawodach została niezależną dziennikarką i fotografką. Interesuje ją poznawanie zarówno egzotycznych miejsc jak i zakamarków Polski, by dzielić się nimi z innymi. Lubi pionierskie wyzwania. Prowadziła pierwszą grupę turystyczną z Polski do Etiopii.

Konsekwentnie odmawia podawania liczby krajów, które odwiedziła, gdyż interesują ją powroty w te same miejsca i odkrywanie w nich kolejnych historii. Jej największą fascynacją jest Namibia, Birma i Etiopia (ale lista nie jest zamknięta 🙂

Uwielbia pustynie i biwaki twierdząc, że że nie ma nic piękniejszego niż noc na pustyni. Choć z wiekiem doceniła komfort spania w łóżku, i tak najmilej wspomina noclegi w lepiankach.

Urodzona optymistka i zodiakalny lew. Jej szklanka jest zawsze do połowy pełna (najchętniej czegoś dobrego!). Na co dzień doskonali sztukę negocjacji z dwójką synów, jednym mężem i dwoma kotami. Fiordy jeszcze nie jedzą jej z ręki, ale gepardy i owszem 😉

Krzysztof Kobus

Dziennikarz, fotograf, podróżnik, w poprzednim życiu informatyk i spec od komputerów. Był prezesem Rady Turystycznej SGPiS i wiceprezesem do spraw turystycznych SKPS. Od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski.

Autor zdjęć do licznych autorskich albumów, artykułów prasowych i przewodników. Współpracuje z licznymi wydawnictwami oraz Polską Organizacją Turystyczną. Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Prowadzi warsztaty fotograficzne dzieląc się wiedzą i inspirując do poszukiwania nowych kadrów.

Twórca portalu Mały Podróżnik i propagator rodzinnych wyjazdów. Jego pasją są nowe technologie w fotografii, światło w fotografii, nurkowanie i multimedia. Prowadzi blog o fotografii na stronie TravelPhoto.pl. Bywa nieźle zalatany bo  jego najnowszą pasją jest fotografowanie i filmowanie z drona.

 

Autorzy ponad 1000 artykułów i ponad 30 albumów i książek (m. in. dla National Geographic, Świat Książki, Carta Blanca). Jako jedni z pierwszych w Polsce opisywali atrakcje turystyczne Etiopii, opublikowali pierwszy album o Birmie („Birma. Złota łza”) i pierwszą książkę o Namibii („Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody”, która dostała tytuł: Najlepsza Podróżnicza Książka Roku Travelery 2011 oraz wyróżnienie Magellana) {nasze portfolio znajdziesz na TravelPhoto.pl}.

Nie kolekcjonują nagród, ale cieszą się, gdy ich praca jest doceniona (Chorwacja – Złote Pióro za publikacje i książkę, Tunezja – Złoty Jaśmin za album i publikacje na blogu, liczne nagrody Magellana za różne książki, nagroda za Podróżowniki na Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej). Najbardziej lubią spotkania z czytelnikami i dzielenie się opowieściami poprzez multimedialne pokazy od przedszkola do seniora oraz na różnorodnych imprezach podróżniczych. Rodzice Michasia i Stasia, których regularnie zabierają do pracy 🙂

Michał i Staś

Od urodzenia jeżdżą z nami po Polsce i świecie. Dzięki nim powstał portal Małego (teraz już młodego) Podróżnika.

 

My, media i Namibia

Trailer pokazu multimedialnego:

Pokaz pełnometrażowy 1 godzina 10 minut. Mamy również krótki metraż na eventy 25 minut.


W prasie:

National Geographic TRAVELER – wrzesień 2019

 


Radio:

RMF Classic – Twarze Afryki – podcast!:

https://www.rmfclassic.pl/program/Twarze-Afryki,732.html#gallery[500]/3/

Anka w TVN BiS opowiada o Namibii:

https://tvn24bis.pl/wideo/beben-do-przywolywania-hipopotamow-i-bizuteria-ze-strusich-jaj,1591339.html

Anka i Krzysztof w TOK FM „Podróże duże i małe” o Namibii:

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Namibia-Najlepsze-cechy-Afryki-w-jednym-kraju/62783

Anka u Ewy Podolskiej o pracy przewodniczki po Afryce:

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Bedac-pilotka-w-Namibii-opowiesci-z-zycia-pilotki-wycieczek-do-Afryki/61294

„Poza utartym szlakiem” o Namibii w Polskim Radio Jedynka u Sławy Bieńczyckiej

https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/1851699,Namibia-%E2%80%93-pustynia-przed-nami-przygoda-przed-nami

„Zagadkowa Namibia” w Trójce u Kasi Stoparczyk

https://www.polskieradio.pl/9/315/Artykul/402220,Zapraszamy-do-Zagadkowej-Namibii


KSIĄŻKI

Nasza najnowsza książka o Namibii:

NAMIBIA. Przez pustynie i busz

O książce przeczytaj tutaj: https://travelnamibia.pl/category/ksiazka/

Nasza pierwsza książka o Namibii:

Pierwsza książka o Namibii wydana przez National Geographic została Podróżniczą Książką Roku w plebiscycie NG Traveler!

 


Uwaga! Wszystkie materiały zamieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek używanie ich bez pisemnej zgody autorów jest zakazane i będzie miało konsekwencje prawne. 


(c) TravelPhoto.pl