Ceny jedzenia w Namibii (ponad 100 produktów!)

Ceny jedzenia w Namibii

Ceny artykułów spożywczych 2022 – Namibia jest krajem o stabilnej gospodarce, więc ceny nie wzrastają tu zbyt szybko chociaż w dobie pandemii i globalnej inflacji też tu ceny wzrosły przez ostatnie 2 lata. Szczęśliwie nie zapatrzono się w Polski (Nie)Ład.

Czego się spodziewać jadąc do Namibii? W największym uproszczeniu: ceny są zbliżone do polskich, ale trzeba liczyć się z tym, że owoce i warzywa to towar luksusowy, więc droższy.

Ceny po prostu pomnóż przez 0,30 czyli kurs kantorowy Randów w Polsce i będą złotówki…

Ceny artykułów spożywczych

PIECZYWO, WĘDLINY, NABIAŁ, PRZEKĄSKI cena N$
baton Snickers, Mars, Twix baton 50 g 8,00
biltong (suszone mięso) na wagę za 1 kg 350,00 – 450,00
boczek w plastrach np. do jajecznicy 150 gram 39,00
bułeczka 1,40
chipsy Lays 125 g 15,00
chipsy SIMBA 125 g 12,00
chleb biały/ciemny P’n’P 750 gram 10,00
chleb biały w torebce 750 gramów 20,00
ciasteczka kruche okrągłe Marie Biscuits 150 g 5,00
czekolada 100 g 20,00
herbatniki Red Label z kremem cytrynowym 200 gr 20,00
drożdżówki z czymś… np.. jabłkiem za szt 13,00
dżem brzoskwiniowy  520 g 14,00
gotowe danie w garmażerce np.. 2x parówka, frytki, ketchup 24,00
herbatniki Oreo 178 g 22,00
herbata czarna Cejlon w torebkach 100 szt 50,00
jaja L – 6 szt 19,00
jaja M – family pack 18 sztuk 52,00
jogurt do picia owocowy 250 ml 8,00
jogurt naturalny 1 kg 26,00
jogurt naturalny 500 g 15,50
jogurt owocowy w sześciopaku 6 x 100 g 16,00
jogurt owocowy różne smaki wiaderko 1 kg 27,00
kawa Jacobs Kronung słoik 200 g lub torebka refill 230 g  85,00
kiełbasa salami za 1 kg 170,00
kiełbasa biała za 1 kg 130,00
kiełbaski na grila 225 g 44,50
kiełbaski na grilla z dziczyzny spirala za 1 kg 110,00
kiełbaski w spiralę na grilla 1 kg 80,00
kiełbaski wiedeńskie na grilla 225 g 27,00 – 32,00
kiełbaski wiedeńskie na grilla 450 g 61,55
krakersy słone 200 g 15,00
kruche ciasteczka 200 g 14,70
kurczak, 4 szt. piersi na tacce 59,00
kurczak, 5 szt mix udo, pierś,… 43,00
kurczak mix porcji w torbie 1,5 kg 56,00
kurczak surowy cały za 1 kg 50,00
kurczak upieczony cały za szt. 130,00
makaron błyskawiczny Noodles 5 szt x 73 g 18,00
makaron kolanka 1 kg 26,50
makaron Barilla różne 500 g 29,00
makaron spaghetti 1 kg 27,00
masło roślinne Flora (różne) 500 g 26,00
mało orzechowe Peanut Butter, słoik 400 g 25,00
mąka 1 kg 21,00
mięso gulaszowe za 1 kg 110,00
miód płynny w butelce 500 g 50,00
mleko UHT w kartonie 1 l 21,00
musli granola Kellogs 500 g 39,00
ogórki konserwowe 750 g 32,00
olej słonecznikowy 750 ml 28,00
owoce morza torba 400 g (mrożone) 36,00
oliwa z oliwek 500 ml 62,00
orzechy + rodzynki mix 450 g 50,00
paluszki rybne 16 szt /400 g 42,00
parówki 1 kg 45,00
pianki Marsmallows 150 g 15,00
płatki kukurydziane Kellogs 750 g 47,00
puszka ananasa w kawałkach 22,00
puszka mieszanych owoców (coctail) 450 g 20,00
puszka fasolki w sosie pomidorowym 410 gram od 11 N$ (Rhodes) 11,00 – 15,50
puszka kukurydzy 14,99
puszka pikantnej chakalaka 400 g 14,00
puszka warzyw mieszanka 410 g 13,00
puszka groszku 400 g 25,00
ryba, filet panierowany 6 szt mrożone 42,00
ryż 2 kg 29,00 – 35,00
ser gouda 450 g 64,99
serek feta 100 g 14,40
serki KIRI 32,00
serki topione Krówka Śmieszka 120 g 24,00
sos pomidorowy 700ml  34,00
steki wołowe 1 kg 67,20
sucharki 500 g 28,00
szynka konserwowa 100 gram w folii 20,00 – 25,00
tuńczyk w puszce w oliwie lub wodzie 170 g  21,00
żeberka wędzone na grilla za 1 kg 90,00
wędlina w plasterkach 100 g zafoliowana (różne) 16,00
chleb biały za szt. 15,00
ciabata za szt. 12,00
sałatka ziemniaczana z garmażerki gotowa na wagę za kg 50,00
Skittles 160 g 20,00 
żelki 100 g 12,00
zupa w proszku Knorr 50 gram 5,00
zupa noodles kurczakowa 75 g 5,00

 

OWOCE, WARZYWA (ilość) cena N$
ananas 1 szt 20,00
awokado za szt 6,00 – 9,00
banany luzem za 1 kg
24,00
brzoskwinie 1,5 kg 30,50
cebula 2 kg 27,00
jabłka siatka 1 kg 22,50
kapusta, główka, sztuka
26,00
kukurydza 4 kolby 27,00
marchewka siatka 1 kg 17,00
ogórki 750 g 26,50
ogórek długi szt 13,00
mango szt 17,00
Pomarańcze 2 kg 20,00
pomidory koktajlowe 0,5 kg 24,50
papryka zielona opakowanie  27,00
ziemniaki siatka 2 kg 30,00
warzywa mrożone mix 900 g 23,00

 

NAPOJE BEZALKOHOLOWE (ilość) cena N$
Napój CocaCola normalna/Zero 600 ml 9,00
Napój Fanta Ananasowa 600 ml 10,49
Napój Fanta, Sprite, Cola 600 ml 7,50
Napój Fuze Tea 1,5 l 22,00
Napój Monster Energy Drink 500 ml 15,00
Sok ananasowy karton 1 l 23,00
Sok pomarańczowy karton 1 l 19,00
Sok pomarańczowy 6 x 200 ml 33,00
Sok z gujawy karton 1 l 17,70
Sok z mango karton 1 l 19,30
Sok jabłkowy  karton 2 l 29,00
Soczek w kartoniku 250 lm 6,00
Woda niegazowana 1,5 l 14,50
Woda niegazowana 5 l 35,00
Coca-Cola, Fanta, Sprite 2 l 22,00
Woda niegazowana firmowa marketu SPAR 1,5 l 10,00
Sparletta – napól o smaku czarnej porzeczki 2 l 16,00

 

ALKOHOLE cena N$
Ceny alkoholi w oddzielnym wpisie!

 

Ceny w supermarkecie są zawsze nadrukowane i stałe.
Ceny w supermarkecie są zawsze nadrukowane i stałe.

A tu przykład gazetki z supermarketu Woermann, Brock

 

Kilka uwag o zakupach

  • Wiele produktów jest dostosowana do warunków lokalnych czyli np. są w zdecydowanie większych opakowaniach. Nie dziwcie się, że cukier, makaron jest sprzedawany po 2 kg. Podobnie masło w wielkich jak u nas do gastronomii opakowaniach to norma.
  • Wino kupujcie w kartonach! Jest równie dobre jak w butelce, ale nie wozicie niepotrzebnego szkła. To też miejscowa specyfika. Najlepsze piwo to czarny Windhoek. Znakomity jest cydr Savana w dwóch wersjach normalnej i wytrawnej.
  • Nie kupujcie masła, ale lepiej serki topione. Lodówka samochodowa nie zawsze jest w stanie utrzymać tyle chłodu by masło się nadawało. Uwaga! Na prowincji nie ma serków takich jak Krówka Śmieszka, a ser topiony jest pakowany w… słoiczki!
  • Nie kupujcie mięsa na zapas, ale do następnego supermarketu! Kupujcie w tackach, zafoliowane by otwierać tyle ile trzeba na jedno grillowanie!
  • Alkohol kupuje się w odrębnych stoiskach lub sąsiednich sklepach! Alkoholu nie kupicie od godziny 13:00 w sobotę do poniedziałku rano!
  • Po zrobieniu zakupów paragony trzymamy do wyjścia z supermarketu! Często jest kontrola na wyjściu (nawet niekiedy z centrum handlowego) więc musicie mieć paragony na wszystko w koszyku!
  • Koniecznie dajcie napiwek (10 N$) parkingowemu od centrum handlowego! To dzięki niemu możecie spokojnie robić zakupy, a wasz samochód jest bezpieczny!

Sprawdź jakie są ceny w restauracjach.

Przeczytaj o lokalnym przysmaku: suszonym mięsie czyli biltongu!

 


(c) TravelPhoto.pl dla przewodniknamibia.pl


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2