„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” – nowa książka Anki AfrykAnki

Już jest: moja najnowsza książka „Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari”! Z autografem kupisz w naszym sklepie NAMIB.pl (i tam znajdziesz pełen spis treści)

"Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari" - tę książkę warto zabrać w podróż!
„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” – tę książkę warto zabrać w podróż!
Od słoni do mrówek.
Od słoni do mrówek.

Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari

Słowo „przewodnik” brzmi jak „encyklopedia”. Dużo cyfr, suchych faktów, zdjęcia jak z policyjnej kartoteki, by łatwo zidentyfikować podejrzanego (w tym przypadku: zwierzaka na safari). Napisałam tą książkę inaczej, bo chciałam, byście się zachwycili. Poczuli miłość (nawet gdy dosłownie odbiera dech w piersiach jak u hipopotamów, albo grozi utratą głowy – jak u modliszek), radość z narodzin dzieci (co oznacza czasem ich porzucenie, by łatwiej przetrwały!), wdzięczność za przeżycie kolejnego dnia (bo na sawannie i w buszu, każdy dzień bywa wyzwaniem).

„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” to:

  • 456 stron pełnych faktów i ciekawostek
  • Ponad 400 gatunków: od słoni do mrówek
  • Ponad 600 zdjęć pomagających w identyfikacji
  • Praktyczne porady fotograficzne
  • Podpowiedzi co zabrać na safari
  • Przydatny słownik nazw angielsko-polskich
  • Jedyny taki przewodnik w Polsce
Znajdziecie tu też ptaki i owady.
Znajdziecie tu też ptaki i owady.
A ten hipopotam akurat coś zajada ;)
A ten hipopotam akurat coś zajada 😉

W opowieści o zwierzętach wplotłam własne doświadczenia z safari, dzięki czemu choć przez chwilę będziecie ze mną w tym fascynującym świecie. Przekonacie się jak blisko nas potrafią być zwierzęta, poznacie dziwogona, który jest zawodowym oszustem i złodziejem oraz odkryjecie, że dumny bielik czasem tworzy niezwykłe pułapki.

Jedno mogę wam obiecać: safari nigdy nie jest nudne! Bo nawet gdy nie dzieje się nic, zasadą buszu jest: „Spodziewaj się niespodziewanego!”. Jak wtedy, gdy w pobliżu bramy campingu przez drogę przeszedł nam lampart, a na kolację wpadł wąż. Ale żeby była jasność: Afryka nie jest tak niebezpieczna, jak ją (niektórzy) malują. Zwierzęta raczej unikają takiej bliskości i zwykle muszę się bardzo nabiegać, by znaleźć przez cały wyjazd choć jednego skorpiona!

Doskonała lektura do poduszki!
Doskonała lektura do poduszki!

Dla tych, którzy kochają cyferki: na pierwsze safari pojechałam w 1996 r. od tamtej pory do Afryki wracałam wielokrotnie. Zrobiłam kilkadziesiąt tysięcy zdjęć zwierząt, z których do pracy nad książką wybrałam ponad 7000, a finalnie do druku trafiło ich ponad 650. Z czego ok. 240 zdjęć jest innych autorów, bo aby zrobić wszystkie ujęcia jakie sobie wymarzyłam, potrzebowałabym jeszcze ze 2 lata pracy i kilku nowych obiektywów. To jak gonienie króliczka: można w nieskończoność 😉

"Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari"
„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari”

Tak naprawdę, to miała być trochę inna książka 😉
Zaczęłam ją pisać w 2021 roku. Początkowo miał to być zbiór luźnych opowieści o zwierzętach, ale skoro już znalazłam taką masę świetnych ciekawostek, trzeba było pokazać bohaterów tych historii. A skoro opisywałam zebry albo żyrafy, to warto było dodać ze dwa słowa o tym, że są ich różne gatunki. Byście jadąc na safari mogli je rozróżnić. Z czasem uznałam, że przy opisach innych zwierząt też wypada pokazać ich różne gatunki i tak rozdział po rozdziale, zaczął się wykluwać ten przewodnik. Jeśli weźmiecie go z sobą w podróż, dowiecie się naprawdę dużo więcej!

Ta książka to doskonałe kompendium wiedzy nie tylko o wielkich stworzeniach!
Ta książka to doskonałe kompendium wiedzy nie tylko o wielkich stworzeniach!
Dzięki tej książce będziesz wiedzieć więcej!
Dzięki tej książce będziesz wiedzieć więcej!
Sporo praktycznych porad!
Sporo praktycznych porad!

Książka zawiera praktyczne porady dotyczące wypatrywania i fotografowania zwierząt, nocnych obserwacji oraz pakowania się na safari. Zwłaszcza to ostatnie sprawia wiele problemów (szczególnie gdy ruszasz po praz pierwszy), stąd w przewodniku jest lista rzeczy do zabrania w podróż oraz porady co spakować do auta na safari.

Jest tu też podręczny słownik angielsko-polski, umożliwiający szybkie sprawdzenie nazwy danego zwierzęcia. A dla bardziej dociekliwych mini słowniki nazw zwierząt w suahili, afrikaans i ovambo.

Znajdziesz tu też spis przydatnych książek i stron internetowych oraz mapę pokazującą najważniejsze parki narodowe Afryki Wschodniej i Południowej. Ta książka jest idealnym prezentem dla każdej osoby jadącej na safari do Afryki!

Wiele z historii opowiedzianych w tej książce zdarzyło się właśnie w Namibii jak choćby spotkanie z łuskowcami, lampartami, opowieści o zwierzętach pustyni Namib z Living Desert Tour – czytając tę książkę nie raz znajdziecie znajome miejsca i widoki!

Mam nadzieję, że dzięki temu przewodnikowi, wasze safari będą jeszcze ciekawsze, bo kto wie – ten widzi więcej.

Pięknych wypraw!

Anka


(c) TravelNamibia.pl


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to