Picie w Namibii – 7 pomysłów

W gorącym klimacie bardzo ważne jest przeciwdziałanie odwodnieniu, dlatego pamiętaj, by dużo pić. Poza piwem, winem i cydrem jest jeszcze wiele innych możliwości 🙂

Picie – czego warto spróbować?

1. Woda – tej z kranu lepiej nie pić (ale do mycia zębów się nadaje), w sklepach dostaniemy duży wybór wody w butelkach (gazowanej – sparkling water oraz niegazowanej – still water). Od małych butelek 0.33 do 5-litrowych. Te duże butle są cenione przez Himba w Kaokolandzie – jeśli masz puste nie wyrzucaj tylko podaruj.

Stoisko z wodą w supermarkecie.
Stoisko z wodą w supermarkecie.

2. Woda z – czasem już masz dość wody. Wtedy można wcisnąć do niej cytrynę, lub dodać smakowe tabletki rozpuszczalne do wody z minerałami (magnez, witamina C)
Soki – do wyboru, do koloru. W butelkach plastikowych i kartonach. O najróżniejszych smakach. Warto spróbować napój aloesowy – Aloe vera drink (pyszny!) oraz Vita Juice (słodkie napoje owocowe,np. gujawa).

Pyszne picie - napój aloesowy.
Pyszne picie – napój aloesowy.

3. Napoje gazowane – poza globalnymi markami (soft drink) warto spróbować napoje gazowane Oasis (w różnych smakach). Uwaga: tonic jest tylko w małych puszkach!

4. Mleko – dostaniesz plastikowych butelkach lub kartonach. Po otwarciu należy trzymać w samochodowej lodówce.

Napoje z lodówki - w upale uważaj na przeziębienie gardła!
Napoje z lodówki – w upale uważaj na przeziębienie gardła!

5. Herbata – najwięcej jest zwykłych herbat, zdarzają się także herbaty smakowe.

6. Rooibos – tradycyjny napar z czerwonokrzewu o delikatnym korzennym smaku (nie zawiera garbników ani kofeiny dlatego może być pity także przez dzieci).

7. Kawa – do zaparzania i rozpuszczalna. Dobre są mielone kawy kenijskie, w restauracjach i kawiarniach dostaniemy też kawy z ekspresu. Kilka razy trafiłam na kiepską cafe latte – najbezpieczniejsze są zwykłe czarne lub cappucino. Doskonałe kawy w Swakopmund są w Slowtown Coffee Roasters (po drugiej stronie ulicy od Informacji Turystycznej) oraz Village Cafe.

Soki - do wyboru, do koloru!
Soki – do wyboru, do koloru!

WAŻNE: Gdy robisz zakupy w sklepie nie wyrzucaj paragonu! Przy wyjściu zapewne zostaniesz poproszony o jego pokazanie.

Więcej o piciu:

O alkoholach w Namibii przeczytasz tutaj.
Wpis o kultowym likierze amarula
Info o cenach alkoholi
Zajrzyj też na wpis o jedzeniu

 


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa: NAMIBIA. Przez pustynię i busz.
Do kupienia w naszym sklepie internetowym!


(c) TravelNamibia.pl