Sandały dla mężczyzn na Namibię

Dla mnie outdoorowe sandały dla mężczyzn zawsze przypominały skorupę alpejskiego buta z dziurami. Musiały być toporne bo tak sobie zawsze takie sandały wyobrażałem. Oczywiście miało to konsekwencja np. brak możliwości wysypania piasku bez zdejmowania z nogi, pocenie się stóp itd… Ale doczekałem się sandałów do trudniejszych zadań, ale jednocześnie lekkich o finezyjnej wręcz konstrukcji!

Sandały dla mężczyzn – TEVA – Terra FI 4

Kiedy zobaczyłem TEVA Terra FI 4 byłem zdziwiony, ale zdziwienie mi przeszło kiedy wziąłem je do ręki. Przede wszystkim jest to model dobrze już znany i cieszący się dobrą opinią rzesz użytkowników. Moje obawy co do filigranowych mocowań (wg. mnie filigranowych) były nieuzasadnione. Stopa jest świetnie trzymana.

Co zwróciło moją uwagę na ten model?

  • podeszwa – godna najlepszych butów trekingowych. Naprawdę robi wrażenie. Dwie mieszanki z gumy wg. autorskiego pomysły TEVA: Spider’s Rubber. Idealnie chronią stopę przez kamieniami, występami skalnymi.
  • shockpad – schowany pod piętą amortyzuje przy skakaniu lub przy intensywnym chodzie
  • anatomiczna podeszwa – zamiast robić toporne mocowanie lepiej tak ukształtować podeszwę by trzymała nogę. Wszystkie elementy stykające się ze stopą są z dodatkiem opartych na cynku substancji bakteriobójczych co zapobiega wiadomemu zapachowi.
  • skuteczny system nośny – trzymają pewnie stopę pomimo, że wydawać by się mogło iż ten system mocowania jest tak ażurowy, że większej aktywności nie da się w tych sandałach uprawiać. A tu zdziwienie pozytywne. Trzy regulacje, neoprenowe poduszeczki na taśmach mocujących by się nie poobcierać – to wszystko powoduje, że stopa jest znakomicie wentylowana, sandał jest lżejszy od tych typu “pancernik”.
  • waga – jak na sandały do najtrudniejszych wyzwań nie są ciężkie. Jeden waży 480 gramów.
  • ładne – jako fotograf od jaśniejszej strony świata zwracam na to uwagę. Agresywny design kojarzy się ze sportowym samochodem.
Sandały dla mężczyzn TEVA – Terra FI 4
Sandały dla mężczyzn TEVA – Terra FI 4
System shockpad.
System shockpad.
Podeszwa - doskonały protektor.
Podeszwa – doskonały protektor.

Przeczytaj nasz test sandałów dla kobiet TEVA

Zobacz relację z naszej rodzinnej wyprawy do Namibii.


(c) TravelNamibia.pl


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to