Namibia w Muz. Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej!

Podczas naszych polskich wędrówek trafiliśmy do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej i zostaliśmy miłośnikami tego miejsca. Nie myślcie tylko, że to takie muzeum z zapałczanymi etykietami, którymi zachwycają się starsi panowie pochyleni nad klaserami.

Tzn. etykiety są również, ale Bystrzyca Kłodzka kojarzyła się przez dziesiątki lat od 1945 roku z zapałkami. To tu produkowano prawie połowę zapałek powstających w Polsce. A jak zapałki to niecenie ognia. Zakłady nie przetrwały ale Muzeum działa i ma się dobrze ponieważ pokazuje całą historię niecenia ognia. Poza zapałkami jest tu niezwykła kolekcja zapałek. Zwiedzanie już od pierwszych minut zmienia się w fascynującą przygodę. Więcej o naszym odkryciu Muzeum piszemy na portalu Małego Podróżnika tutaj.

O Muzeum pamiętamy i kiedy jesteśmy w Kotlinie Kłodzkiej odwiedzamy, ale ostatnio Ania przypomniała sobie w… Namibii. A dokładnie u Buszmenów kiedy rozpalali ognisko swoją buszmeńską zapalniczką. Niewiele się namyślając po rozpaleniu ognia kupiła ją. Trochę się dziwili, chcieli dać taką nową dla turystów zrobioną, ale w Muzeum musi być autentyk!

<em><strong>Buszmeńska zapalniczka przekazana do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej</strong></em>
Buszmeńska zapalniczka przekazana do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej

Kiedy byliśmy w lutym 2019 roku w Bystrzycy Kłodzkiej przekazaliśmy zapalniczkę do Muzeum. Tak trafił tam kawałek Namibii.

Krzysztof Kobus

PS. Obejrzyjcie nasz fotokast z Muzeum!


travelnamibia.pl

Przeczytaj o wyjazdach do Namibii self drive!


Więcej o Namibii w książce naszego autorstwa:
NAMIBIA. Przez pustynię i busz. (WYDANIE 2 ROZSZERZONE)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


WYDANIE 2

Dla tych którzy chcą wynająć samochód:
Poradnik NAMIBIA SELF-DRIVE (ebook)
Do kupienia w naszym sklepie internetowym NAMIB.pl!


Podoba Ci się TravelNamibia.pl?
Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy! Postaw mi kawę na buycoffee.to